Psychoterapia


Psychoterapia jest cyklem spotkań, których celem jest – leczenie duszy (psyche – dusza, therapeien – leczyć). W praktyce oznacza odzyskanie w miarę możliwości, stanu równowagi emocjonalnej, duchowej i fizycznej oraz badanie przyczyn, w wyniku których doszło do utraty tej równowagi.

Terapia nie jest udzielaniem dobrych

rad, ani naprawianiem

Utratą równowagi jest każda sytuacja, którą klient zgłasza jako trudność, bądź problem i która jest dla niego źródłem cierpienia. Najczęściej są to uczucia lub emocje, związane ze stresem, niską samooceną, brakiem poczucia pewności siebie, brakiem zadowolenia i satysfakcji z życia lub relacji danej osoby ze światem oraz bliskimi, a także związane ze stratą kogoś bliskiego lub chorobą.

Terapeuta jest bardziej wsparciem

i drogowskazem, niż doradcą

Spotkania są cykliczne, ponieważ, aby pracować nad tak subtelną materią, jaką jest nasza psychika, potrzebne jest zbudowanie relacji zaufania i bezpieczeństwa. Otworzenie i opowiedzenie o sobie obcemu człowiekowi, jest niezwykle trudne – wymaga czasu oraz zbudowania więzi, pewności, że w tym miejscu i z tą osobą, mogę bezpiecznie porozmawiać o tym, co mnie trapi.