TRENING UWAŻNOŚCI – MINDFULNESS


Zatrzymać się! – tylko jak?…

 

 

 

 

 

 

 

 

Życie dzisiaj przepełnione jest zadaniami, działaniami, presją i stresem. Czytamy o tym w gazetach, poradnikach i na forach. Naukowcy biją na alarm, bo stres to powolny zabójca. Większość osób zgłaszających się na terapię uskarża się na przytłaczające poczucie stresu i napięcia, z którym nie potrafią sobie poradzić. Proszą o pomoc…

Jak radzić sobie z wszechobecnym stresem? Okazuje się, że nie jest prosto zatrzymać się, kiedy świat napiera i przyspiesza. Bardzo trudno jest zatrzymać się i tak po prost BYĆ – bez zadań, bez terminarza, bez presji. Często wówczas doświadczamy zagubienia – gubimy się w sobie, pomiędzy naszymi pragnieniami i emocjami, gubimy się i często zapominamy kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.
Kiedy nagle przestajemy być „w pędzie”, zaczynamy doświadczać życia jako pustki. Wówczas pojawia się smutek, bezradność i depresja. Tymczasem pustka, przed którą tak bardzo uciekamy – może okazać się przestrzenią i miejscem, w którym wreszcie doświadczamy siebie.

Pustka pomaga odnaleźć siebie

Trening uważności – midnfullnes, jest sposobem odnalezienia siebie w obecnym świecie i nauczeniem się reagowania z cierpliwością, otwartością i zrozumieniem na wszystko, co nas spotyka – na siebie, innych ludzi, na świat wokół.
Proponuję Wam warsztat wyjazdowy, w trakcie którego, będziemy uczyć się uważności na siebie i swoje emocje, będziemy przyglądać się, w jaki sposób sami przyczyniamy się i kreujemy nasze cierpienie.

Uważności można się nauczyć

Pomogę Wam przyjrzeć się, jak Wasze reakcje emocjonalne i stres, wpływają na budowanie Waszych relacji ze światem, nauczycie się cierpliwości i uważności na siebie i innych, a także uwalniania się od nieprzyjemnych uczuć w Waszym życiu.

 

Świat na zewnątrz jest nieprzewidywalny i trudny do ułożenia – jedynym stałym kontrapunktem w nim jesteś TY – jeśli Ty nauczysz się „porządkować” i układać siebie – Twój świat na zewnątrz również będzie uporządkowany.

wierzę

Wierzę, że z taką właśnie umiejętnością wyjedziecie z tych warsztatów.