FotoArtTerapia


Fotografia jako przedmiot i fotografia jako zbiór czynności kreatywnego poszukiwania sposobów wyrażania siebie, stały się niezwykłą formą terapii.

***

***

Fotografie są śladami naszych wspomnień, uczuć, są lustrem naszego

życia, obrazem z głębi naszych serc, zatrzymanymi chwilami w naszej

pamięci, które zmaterializowane w postaci zdjęcia, możemy trzymać

w naszych dłoniach… tak długo, jak tylko tego pragniemy…  

Fotografie dokumentują nie tylko to, gdzie byliśmy, jacy byliśmy,

ale także mogą  wskazywać drogę, którą pragniemy podążyć…

Fotografia jako przedmiot i fotografia jako zbiór czynności kreatywnego poszukiwania sposobów wyrażania siebie, stały się niezwykłą formą terapii.

FotoArtTerapia pomaga i wspiera procesy rozwiązywania trudności emocjonalnych. Już sama czynność wewnętrznego poszukiwania sposobu lub inspiracji obrazem, jest terapeutyczna i uzdrawiającą.

Każde ujęcie, które osoba wykonuje jest rodzajem wewnętrznego portretu, rodzajem lustra, w którym przegląda się poprzez swoją własną historię, emocje i myśli… Dla niej bowiem, z jakiegoś powodu ten moment, uchwycony przez nią w kadrze, jest wystarczająco wyjątkowy, by zamrozić go na zawsze w namalowanym światłem obrazie.

Cykliczne warsztaty, które prowadzę wraz z fotografem i z wykorzystaniem technik terapii fotografią, są związane z podróżą – tą realną, z walizką, czy plecakiem i zmianą miejsca, i podróżą – tą duchową, do wnętrza własnego serca…


Zmiana może być inspirująca

Dlaczego podróż? Bo zmiana przynosi inspirację. Prowokuje do zmiany myślenia i do przeprowadzenia zmian w sobie. Zmieniając otoczenie, stajemy się bardziej uważni na siebie, światło, kolory, kształty…

Obudzisz swoją kreatywność i wrażliwość

W trakcie tych warsztatów, odkryjesz, że fotografia może być Twoim nowym sposobem mówienia o sobie, Twoim nowym sposobem narracji i doświadczania siebie w otaczającym Cię świecie.

Pamiętaj – budują nas doświadczenia. Nowe doświadczenia są bezcenne.


Zobacz terminy warsztatów